Není to tak jednoduché

Když chceme něco postavit, nikdo nepochybuje o tom, že potřebujeme řádné zaměření stavby, projekt a spoustu povolení. Že velice podobné procedury musíme absolvovat v případě demolice, není už tak zjevné. Není to jen o tom: „Franto, skoč do bagru a srovnej tamhle ten barák… ale neee, ten vedle“. Je třeba vyměřit staveniště a zabezpečit ho … Continue reading „Není to tak jednoduché“

Když chceme něco postavit, nikdo nepochybuje o tom, že potřebujeme řádné zaměření stavby, projekt a spoustu povolení. Že velice podobné procedury musíme absolvovat v případě demolice, není už tak zjevné. Není to jen o tom: „Franto, skoč do bagru a srovnej tamhle ten barák… ale neee, ten vedle“. Je třeba vyměřit staveniště a zabezpečit ho tak, aby při bourání nebyly ohrožovány životy lidí a nevznikaly škody na majetku. Je potřeba zpracovat výměr na bourací práce a splnit další formality, než můžeme říct: „Franto, jeď…“.

Než spadne první zeď

Než začne demolice, měli bychom mít za sebou nejen formality úřední, ale měli bychom i znát celkovou cenu za bourací práce. Seriózní firma by měla vyslat svého pracovníka, který provede na místě zaměření a nacenění.